Rukki puhkemaja
Head kalapüügi kohad
Suured kalad
Kuum saun
Mesimagus uni
Pikk ja sopiline rannajoon

Kalastamine meite kandis

Tule puhka Rukki puhkemajas ja sisusta oma aeg kalapüügiga. Asume väikeses rannakülas. Siinsete inimeste peamiseks vabaaja tegevuseks on kalapüük nii merel kui jões. Meie piirkonnas on Saaremaa üks kalarikkamaid jõgesid. Kuke jões leidub arvukalt haugi, lutsu, ahvenat ja särge. Pikk ja sopiline rannajoon on kalade meelispaik.

Puhkemajas on olemas kõik vajalik kala puhastamiseks ja fileerimiseks. Võid just enda seltskonnale meelepärase toidu valmistada ahjus, pannil või õues grillil. Mõnusa punkti päevale annab õige saaremaine puuküttega saun kadaka vihaga.

________________________________

Rukki puhkemaja Broneerimine

____________________________________________________________

Kalastamise põhitõed:

Sõltuvalt kasutatavatest püügivahenditest eristatakse õngepüüki ja harrastuspüüki. Harrastuspüük jaguneb omakorda kaheks – harrastuspüügiõiguse alusel püügiks ja kalastuskaardi alusel püügiks.
Seega võib harrastuskalapüügi Eestis jagada tinglikult kolmeks:
1. Õngepüük on ühe lihtkäsiõngega püük, mille puhul on tegemist tasuta igaüheõigusega ning õngepüügi alusel võib püüda kala avalikul ja avalikuks kasutamiseks määratud veekogul.
2. Harrastuspüügiõiguse alusel võib püüda rohkem kui ühe lihtkäsiõngega või teiste sportlike püügivahenditega. Harrastuspüügiõigus annab õiguse kalastada kuni kolme sama- või eriliigilise püügivahendiga, milleks võivad olla: rohkem kui üks lihtkäsiõng, käsiõng, spinning, vedel, sikuti, lendõng, põhjaõng (tonka, krunda), und, räimeõng, harpuunpüss ja harpuun.
3. Kalastuskaart on vajalik püügil  nakkevõrguga ja õngejadaga, vähipüügivahenditega, liivi ja kuuritsaga, spinningu ja lendõngega püügil lõhe- ja meriforellijõgedes, spinningu ja lendõngega püügil Järvamaa, Jõgevamaa, ja Lääne-Virumaa teatud forellijõgedes, püügil allveepüügivahenditega Saadjärvel ja Kuremaa järvel ning püügil Silma ning Endla looduskaitsealadel ja Matsalu rahvuspargis. Kalastuskaardi alusel püügil tuleb esitada püügiandmed.

Harrastuspüügiõiguse soetamise võimaluseks on internetimakse või mobiilimakse:
1. Internetimakse: pilet.ee 
2. Mobiilimakse: ID-pileti ostmiseks mobiiltelefoniga helista numbrile 1322*piletikood*isikukood
Harrastuspüügiõigus hakkab kehtima 1 tund pärast pileti ostmist
Harrastuspüügiõiguse tasu
Harrastuspüügiõigus 24 tunniks – kood:400 1.00 €
Harrastuspüügiõigus 7 päevaks – kood:401 3.00 €
Harrastuspüügiõigus 182 päevaks – kood:402 13.00 €
Harrastuspüügiõigus 365 päevaks – kood:403 20.00 €

Harrastuspüügõiguse tasu maksmisel soodustatud isikud:
Harrastuspüügiõiguse tasu ei pea tasuma (välja arvatud juhtudel kui on vajalik kalastuskaart):
eelkooliealised lapsed, alla 16 aastased õpilased, pensionärid, õigusvastaselt represseeritud isikud,
puuetega isikud.
Nimetatud isikutel, v.a eelkooliealised lapsed, peab harrastuspüügil kaasas olema soodustust tõendav dokument, milleks on: õpilaspilet, pensionitunnistus, represseeritu tunnistus, puude raskusastet tõendav dokument.
Info Eesti isikukoodi mitteomavatele (sealhulgas välisriigi) kodanikele:
Püügiõiguse eest saavad tasuda ka Eesti isikukoodi mitteomavad isikud sh välismaalased. Selleks tuleb sisestada oma sünniaeg kujul 0AAKKPP0000 – analoogne Eesti isikukoodile, aga kasutatakse ainult sünniaega, muud tunnused on “0”-d (nullid).

Täpsem info leiate Keskkonnaministeeriumi kodulehelt