Rukki puhkemaja
Head kalapüügi kohad
Suured kalad
Kuum saun
Mesimagus uni
Pikk ja sopiline rannajoon

Rukki puhkemaja lähiümbrus

Rukki puhkemaja lähiümbruses on väga pikk rannajoon ja väga palju lahesoppe, siin leidub erinevaid kalu: haug, ahven, meriforell, merisiig jne. Lisaks merele asub puhkemaja lähedal ka Kuke jõgi, selles jões leidub haugi, ahvenat, lutsu, särge.

Majutuskoha vahetus läheduses asub legendidega seotud Pireti kivi. Legendi järgi olevat Suure Tõllu naine Piret kandnud Audlasse ehitatava sauna jaoks kerisekive kokku. Põllepaelad aga rebenenud ja kivi kukkunud Pireti jalale. Naine hakanud valust ja meelehärmist nutma. Tema pisaratest tekkinud ümberringi soo, mis praegugi Naistesoo nime kannab.

Valla territooriumil on ka Saaremaa ainuke raba – Koigi raba koos imeilusate järvede ja älvestega, huvitava taimestiku, linnustiku ja loomastikuga. Loodusmaastikuga tutvumiseks on loodud õpperada, mis aitab eksponeerida seda ainulaadset ja loodusturistidele huvipakkuvat vaatamisväärsust. Rada on ehitatud metallplaatidest, raja äärde on paigaldatud kolm vaatetorni kõrgustega 4,7 ja 10 m.

Rukki puhkemajast 15 minutilise autosõidu kagusel asub Kahtla laid. Kahtla laidu peetakse Laimjala valla pärliks selle kauni kadastiku, liigirikka taimekoosluse ja mereäärsete linnuliikidega. Seal asub ka üks valla vaatamisväärsusustest – Laidunina tuletorn, rahvasuus Kahtla majakas. Punase tellistorni kõrgus jalamilt on 24 meetrit ja merepinnast on 27 meetrit. Torn ehitati 1907. aastal ning see on arhitektuurimälestis.

Rukki puhkemaja läheduses (5 minutit autosõitu) on Kõiguste sadam, mis on perspektiivne jahisadam.

Rohkem vaatamisväärsusi leiab:

  • http://visitsaaremaa.ee/
  • http://www.saaremaa.ee/

___________________

____________________________________________

Koigi-raba-uus-vaatetornloodusvv